Oszczędny dom – najczęstsze pytania

Inteligentna technologia domu może łączyć każdy system w domu, dając właścicielowi natychmiastowy dostęp do systemów domowych, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy opalasz się na plaży na innym kontynencie. Systemy Paigo (tablet lub centralka i aplikacja) może zintegrować wszystko w Twoim domu: telewizję, system audio, urządzenia RTV i AGD, włączniki oświetlenia i ogrzewania, system kamer, klimatyzację itp.
Statystyki informują, że mieszkania wyposażone w inteligentne systemy są bezpieczniejsze niż standardowe budynki. Dotyczy to nie tylko włamań, ale również pożarów i zalań. Podczas włamania systemy wyposażone są syrenę, która na samym początku odstrasza złodzieja, ale również dostajemy komunikat byśmy mogli w odpowiednim czasie zareagować. Po wdrożeniu nawet podstawowego systemu inteligentnego domu uzyskamy kilka korzyści: zautomatyzowanie akcji w instalacji oświetleniowej (sceny świetlne), automatyczną regulację temperatury, poczucie bezpieczeństwa, zdalny nadzór nad miejscem zamieszkania.
Inteligentny budynek to nie tylko rozbudowane systemy w rezydencjach i willach. Instalacje sytemu znajdują swoje miejsce także w małych pomieszczeniach. W naszym sklepie Paigo posiadamy w sprzedaży podstawowe zestawy Paigo gdzie znajdują się małe moduły bezprzewodowe, dlatego instalacja w gotowych apartamentach jest łatwa i nie wymaga dokonywania żadnych zmian w instalacji elektrycznej.
Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu systemu, możliwe jest zaoszczędzenie do 30% energii elektrycznej i 23% energii cieplnej.
System inteligentnego budynku Paigo należy do najtańszych systemów na rynku, zapewniając jednocześnie funkcjonalności, stabilność i niezawodność, jakie oferują producenci najdroższych systemów z-wave. Najtańszy zestaw Paigo kosztuje tylko 1500 zł a w miarę upływu czasu można podłączać nowe systemy i go rozbudowywać bez ingerencji w ściany domu/mieszkania, ponieważ wszystko jest w technologii bezprzewodowej.
Polecamy nasz najtańszy zestaw Paigo Mini
Odpowiedź na to pytanie również zależy od potrzeb i zasobności portfela, ale jedno trzeba mieć na uwadze, rekomendujemy wybór spośród systemów, które nie są zamknięte. Co to znaczy? To, że dany producent wykorzystuje autorski, zamknięty protokół komunikacji pomiędzy urządzeniami, ma drugorzędne znaczenie, choć na pewno otwartość tego protokołu ułatwia integrację różnych podsystemów domowych lub łatwą rozbudowę o elementy innych producentów. Natomiast ważne jest, aby producent systemu udostępniał tzw. API do niego, poprzez które firma wdrażająca rozwiązanie ma dostęp do wszystkich elementów i funkcji danego systemu.
Dobrze jest zadbać o to aby w okablowaniu był przewód neutralny (tzw. zero) i głębokie puszki w których umieszczone są kontakty. Idealnym rozwiązaniem jest przygotowanie projektu instalacji elektrycznej pod system.
Paigo można łatwo i bezinwazyjnie instalować systemy inteligentnego domu w ukończonym budynku. Posiadamy moduły bezprzewodowe, które nie wymagają ingerencji w instalacje domu i uciążliwych prac budowlanych.
Tak, do systemu Paigo można podłączyć każde urządzenie domowe np. dzięki wtyczce plug in.
System Paigo został opracowany z myślą o sterowaniu nim za pomocą urządzenia, które każdy z nas ma zawsze przy sobie - telefonu komórkowego. Jest to bardzo wygodne a przede wszystkim tanie, ponieważ nie istnieje potrzeba zakupu dodatkowych urządzeń.
Jako jedyni na rynku posiadamy tablet wraz z budowaną centralką dzięki, której można zarządzać wybranymi funkcjami w domu. Nasza marka jest dumna ze wszystkich zrealizowanych projektów. Podchodzimy do każdego klienta indywidualnie zwracając uwagę na ich unikalne potrzeby. Nasi kliencie stają się klientami na całe życie. Jeżeli pojawi się kiedykolwiek pytanie dotyczące zainstalowanego systemu zawsze jesteśmy dostępni aby pomóc rozwiązać zaistniały problem.
Za pomocą Paigo można kontrolować wszystkie urządzenia elektryczne znajdujące się w domu wcześniej podłączone do tzw. centralki
System Paigo jest bardzo łatwy w konfiguracji i instalacji, a jednocześnie daje ogromne możliwości. Wszystko można skonfigurować samemu. Wszystko kontrolowane może być z tableta naściennego, małej centralki lub aplikacji na smartfoni-e
Dzięki aplikacji Paigo można sterować domem przez smartfona z każdego miejsca na świecie
System Paigo posiada wszystkie wymagane certyfikaty technologii Z-Wave, które są zgodne z normami UE
Nasze trzy podstawowe zestawy przeznaczona są do instalacji samodzielnej. Nie jest potrzebna ingerencja elektryka.
Nasza linia help line działa 24 godz. na dobę i chętnie pomożemy w konfiguracji. Posiadamy również bazę certyfikowanych instalatorów Paigo, którzy na pewno pomogą i doradzą rozwiązania dopasowane do danego obiektu.
Zdarza się to bardzo rzadko, ale jeżeli zajdzie taka sytuacja od razu wymieniamy na dany asortyment na nowy.
Nie, nie musisz. System może być rozbudowywany i dobudowywany w każdym momencie.
Cena technologii domowej znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat, czyniąc ją dostępną dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej. Paigo posiada rozwiązania i pakiety (najtańszy już od 1500zł !), na które prawie każdy może sobie pozwolić.
Paigo posiada w swojej ofercie 11 urządzeń i cały czas powiększamy swój asortyment. Dużym atutem naszego systemu jest współpraca ze wszystkimi urządzeniami używającymi technologii z-wave.
Zakupując system Paigo nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów.
System Paigo działa bezprzewodowo dlatego jest też mobilny i z każdą przeprowadzką można go wziąć ze sobą