Dom pasywny = dom energooszczędny?

Dom pasywny

Czym charakteryzuje się dom pasywny?

Dom pasywny jest dość świeżym i innowacyjnym kierunkiem w budownictwie. Na pewno jest proekologiczny i ekonomiczny dla kieszeni swoich właścicieli. Odznacza się bardzo wysoką izolacją termiczną. Posiada naprawdę niewielkie zapotrzebowanie na energię. Najprościej mówiąc, dom pasywny to taki dom, w którym roczne zapotrzebowanie na energię nie przekracza 15 kWh/m2, a zapotrzebowanie na energię do ogrzewania wody czy działania urządzeń domowych mieści się w 120 kWh/m2.

System inteligentnego domu Paigo zmieni Twój dom w dom pasywny!

Inteligentny dom Paigo oferuje rozwiązania na rzecz zyskiwania możliwie dużych oszczędności, zarówno w zakresie energii elektrycznej, jak i cieplnej. Wszystko dzięki  wykorzystywaniu technologii z-wave oraz narzędziom na rzecz sterowania ogrzewaniem i oświetleniem, czujnikom plug-in oraz czujnikom drzwi/okna.

Dzięki zastosowaniu systemów inteligentny dom Paigo, w ciągu roku oszczędności mogą wynieść nawet 20 do 30 proc.! Dzięki temu wydatek na system Paigo staje się inwestycją w energooszczędność i dom pasywny, a tym samym w przyszłe zyski.

Dom pasywny a dom energooszczędny

Czym zatem dom pasywny równa się dom energooszczędny? Odpowiedź brzmi: NIE. Różnica polega na ilości zapotrzebowania na energię. W domu energooszczędnym zużywa się odpowiednio: 40 kWh/m2 i 180 kWh/m2. Domy pasywne potrzebują szczelnej izolacji oraz świadomego korzystania, w czym pomaga system inteligentnego domu Paigo, pozwalający zarządzać domem z każdego miejsca na świecie.

One comment on “Dom pasywny = dom energooszczędny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *